15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve MİLLETİMİNDİR İSTİKLAL

06 Ağustos 2016, 20:34
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve MİLLETİMİNDİR İSTİKLAL

Doğduğumdan beridir aşığım istiklale, Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale. ( M. Akif ERSOY )

Ve o gece,  15 Temmuz 2016. Darbe ve işgal gecesi, irade gecesi, hesaplaşma gecesi, karar gecesi, istikbal ve istiklal gecesi. müstemlekeci hesaplarının bozulduğu gece, maskelerin düştüğü, dostun düşmanın ayrıldığı, ‘’karanlığında nur ve yeniden doğuş’’un olduğu gece. İzzet, iman ve şerefle kuşandığımız o geceye bin selam.

Selam olsun; 15 Temmuzda FETÖ ve onun ağababalarının yapmak istediği askeri darbe teşebbüsünü püskürten, ‘’milli irade’’yi bayraklaştıran mangal yürekli aziz milletime. Selam olsun, tuzakları boşa çıkaracak ‘’sağlam irade’’ sahibi Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve diğer devlet büyüklerine. Selam olsun, milli iradeden yana olan Başkomutanına, Hükümete, Muhalefete.  darbeci paralellerin emir komuta zincirine itaat etmeyerek, büyük oyunu bozan polise, askere, subaya, generale, idareciye.

Selam olsun; şehitlerimize, gazilerimize, göğsünü kurşunlara, tanklara, toplara, paletlere, jetlere siper eden genç, yaşlı, çoluk çocuk, kadın erkek, daha darbenin ilk anından itibaren ‘’vatan namustur’’ diyerek işgale direnen karşılığında dünyalık tüm aşklarını sevdiklerini tutkularını geride bırakan vatan aşıklarına.

Selam olsun; yine ilk andan itibaren tereddütsüz hiç düşünmeden abdest alıp yakınlarına ‘’hakkınızı helal edin’’ deyip sokakları, meydanları, köprüleri, kışlaları savunmaya koşan, minareden gelen sala sesleriyle azmine azim, imanına iman katıp istiklal cephelerine koşan ‘’asımın nesli’’ne.

Selam olsun; günlerdir 7 den 70 e bayraklarını kaparak meydanları boş bırakmayan, işini gücünü, eşini dostunu, rahatını, tatilini, uykusunu, sağlığını feda eden analar, bacılar, babalar, çocuklar, gençler, nineler, dedeler ‘’bu vatan bizimdir’’ diyenlere.

Selam olsun;  Çengelköy’e, Boğaziçi’ne, Kısıklıya, Taksime, Kızılay’a Konağa, Beştepeye, Bağcılara, Kazana, al bayrağın altında tekbirlerle meydanlara koşan ‘’aslan parçaları’’na.

Selam olsun; söz konusu vatan, bayrak, namus, ezan, istiklal, Allah rızası olunca Kürt Türk, Arap Laz, Çerkez Boşnak, Alevisi  Sunnisi, doğulusu batılısıyla oyunlara gelmeyen, fitneleri boşa çıkaran, tek millet olup ‘’destan yazan tüm Anadolu’’ya.

Bir parti, bir sınıf, bir zümre mücadelesi değildir verdiğimiz, bir milletin adeta yeniden derlediği istiklal mücadelesidir. Verilen bu mücadele, bir diriliş, bir direniş, bir haykırıştır, zulme karşı, gasp eden karşı apansız bir hamledir. Millet iradesini yok sayıp çiğnemek isteyen darbecilere/işgalcilere bir had bildirmektir. Vatanın sahipsiz olmadığını göstermektir bu.

Çünkü vatan namustur. ‘’Çünkü bu millet namusunu çiğnetmez, çiğnetmedi, çiğnetmeyecek’’.

Artık her birimiz bir Kınalı Aliyiz. Seyit Onbaşı,  Şahin Beyiz, Ömer Muhtarız, Nene Hatunuz, Şeyh Şamiliz, Aliya İzzet Begoviç, Ömer Halisdemir’iz. Çünkü biz vatana millete devlete karşı yapılmak istene bu işgal girişimine karşı bu toprakların her bir karışını Çanakkale bellemiş bir neslin evlatlarıyız.

Ya siz kimsiniz? Ruhunu ve bedenini uşaklık yaptığınız küresel ağababalarına satmış vatan hainleri. Milletin dini ve milli duygularını sömürerek, yıllarca bir sülük gibi milletin yakasına yapışarak onları sistematik olarak maddi/manevi sömüren, bir istihbarat ve casusluk şebekesinden başka hiçbir şeysiniz. Din,  iman, vatan, milletle de bir alakanız yok. Geç de olsa bu millet tanıdı gerçek yüzünüzü. Anlamayanlar da anlayacak.

Siz bu milleti ne sandınız? Koyun sürüsü mü, hasta adam mı, kişiliksiz, kimliksiz, korkak, kendiniz gibi mi sandınız. Bu milletin ‘’paha biçilemez hür irade’’sini kelepir bir fiyata satın alabileceğinizi mi sandınız be hey gafiller.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım.  (M. Akif ERSOY )

Be hey haşhaşi sürüsü darbeci/ işgalci robotlar. Be hey kasetçiler şantajcılar kumpasçılar fitneci vatan hainleri. TSK da 40 yıldır yuvalanıp oluşturduğunuz cuntayla bu milleti sindirebileceğinizi mi sandınız. Siz tanklarla meydanları köprüleri yolları tutarken,  helikopterle,  jetlerle meclisi, külliyeyi polisimizi, askerimizi, stratejik kamu kurumlarını, halkımızı bombalarken, katlederken, milleti sindirip korkutacağınızı, teslim alacağınızı, onların iman dolu göğüslerini sizin namlularınıza siper etmeyeceğini mı, sandınız?

Hangi sahte fetvalara kanıp da bu milletin kanını dökmeye, iradesine ipotek koymaya cüret ettiniz be hey kansızlar.

Bu millet, silahlarınızı, tanklarınızı görünce sizin sapkın hocanız ve onun avaneleri gibi Pensilvanya’ya kaçmadı. Maske takmadı, evlerine kaçmadı bu millet. Çünkü bu aziz milletin kökleri sizinki gibi dışarıda değil, bu milletin mayası sizinki gibi bozuk değil. Sizin gibi mandacı, darbeci, şantajcı, kumpasçı değil. İstiklaline ölümüne bağlıdır bu millet.

Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet, Hakkıdır Hakka tapan milletimin istiklal. ( M. Akif ERSOY)

Şunu iyi bilin; bu millet istiklalin de ne olduğunu bilir, ölümü de, İzzetin ne demek olduğunu bilir zilletin de.  Bize izzet düştü, size zillet. Yatacak yeriniz yok.15 Temmuzda hainliğinizi tescillediniz. Bir yılan besleseydik koynumuzda, emin olun o yılan bile sizin bu yaptığınız şerefsizliği hainliği yapmazdı.

Sizi adam sanıp da; yıllardır milletin dişinden tırnağından artırdığı yardımlar, hasenatlar, himmetler, bağışlar, infaklar haram olsun. Bu dünyada nefes aldıkça, ölene kadar bu milletin yüzüne bakamayacak, rezil rüsvay olacaksınız. Altın nesil yetiştireceğiz diyerek Hain bir nesil yetiştirdiniz.

İşlediğiniz cürümün siz de farkındasınız değil mi? Cezaların en ağırını hak ediyorsunuz. Millet sizi çelik gibi iradesiyle 15 Temmuzda zaten ezdi geçti. Bundan sonra da hesap sormaya devam edecek. Bu saatten sonra çoluk çocuğunuzun, hısım akrabanızın, arkadaşlarınızın, komşularınızın, en önemlisi de bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız? Emin olun bir yılan, bir çıyan, bir akrep, bir düşman sizden daha sempatik. Çünkü siz düşmandan da ötesiniz.

Sadece bu dünyada değil, öbür dünyada da rezil rüsvay olacaksınız. Taktığınız maskelerin, sömürdüğünüz dini duyguların, söylediğiniz yalanların, attığınız iftiraların, kurduğunuz kumpasların, bozduğunuz kardeşlerimizin, çaldığınız soruların, döktüğünüz kanların, yediğiniz yetim ve kul haklarının hesabını elbette soracak Allah. Öbür tarafta maske de, darbe de olmayacak, sökmeyecek.

 

 

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner13
  banner14
  Hava Durumu
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Karikatür
  • Darbe Girişimi
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv