31. SELÇUK – EFES DEVE GÜREŞLERİ BAŞLIYOR

Bu yıl 31. si düzenlenecek olan Selçuk- Efes Deve Güreşi Festivali 19-20 Ocak tarihlerinde Selçuk’ta başlıyor.

17 Ocak 2013 Perşembe 11:29
31. SELÇUK – EFES DEVE GÜREŞLERİ BAŞLIYOR

Selçuk Belediyesinin desteğiyle Selçuk-Efes Kültür ve Turizm Vakfı’nın organizasyonunda düzenlenen deve güreşlerine binlerce deve güreşi tutkununun akın etmesi bekleniliyor. Pamucak Arenada gerçekleştirilecek olan deve güreşleri için belediye ekipleri hazırlıklarına devam ediyor. Selçuk – Efes Deve Güreşleri Festivali aynı zamanda Türkiye’de düzenlenen en büyük kış pikniği olma niteliği de taşıyor. Yurdun dört bir yanından güreşleri izlemek için Selçuk’a gelen güreş severler güreş alanında yaptıkları mangal sefasıyla da keyiflerine keyif katıyor. Bu keyifli ortamın daha hijyenik olması için de bu yıl ayrıca ek önlemler alındı.

Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinde bir gelenek haline gelen ve 60 değişik yerde yapılan deve güreşlerinin “en popüler ve en iyi organizasyonu” olarak ünlenen 31. Selçuk – Efes Deve Güreşleri Festivali birbirinden namlı 128 tülünün kıran kırana mücadelesine sahne olacak ve çarpıcı etkinliklerle dolu dolu geçecek. Festivalin ilk günü 19 Ocak Cumartesi saat:13:00’te en süslü deve yarışması yapılacak. 20 Ocak Pazar günü ise saat: 10:00’da Pamucak arenada güreşler başlayacak.

Selçuk Belediyesi olarak Selçuk – Efes Deve Güreşi Festivali’ne desteklerinin süreceğini söyleyen Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür “Tüm güreş severleri 19-20 Ocak tarihleri arasında Selçuk’ta misafir etmekten mutluluk duyacağız” dedi.

    Yorumlar

banner13
banner14
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Karikatür
  • Gazze
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv