Yüzyılın Şehircilik Hareketi “Hayat İzmir”

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, yüzyılın şehircilik hareketinin startını verdi. Yıldırım, Hayat İzmir Şehircilik Hareketi projelerini tanıttığı dev toplantıda Hayat İzmir Akıllı telefon uygulaması ile de dikkat çekti. Daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 boyutlu hologamı ile başkan adaylarının tanıtım törenini gerçekleştiren Yıldırım, teknolojiyi bu toplantıda kullandı.

24 Şubat 2014 Pazartesi 13:01
 Yüzyılın Şehircilik Hareketi “Hayat İzmir”

Zenginleştirilmiş gerçeklik (Augmented Reality) tekniğinin kullanıldığı uygulama ile telefonunuzun yönünü çevirdiğiniz yerde ‘Hayat İzmir’ projeleri ekranınızda belirecek. Nerede hangi projenin yapıldığını öğrenmek için; telefonunuzu o bölgeye çevirmeniz yetecek. Ayrıca herhangi bir proje alanına 500 m mesafedeyseniz, o projeye dair bilgilendirme de yapılacak.

2019 İzmir Körfezi görüntüsü üzerinde de bazı projelerde dair detaylı bilgi alınabilecek. “Hayat İzmir” tanıtım videolarının izlenebildiği, projelere dair fikirlerin paylaşılabildiği interaktif uygulama, IOS ve Android işletim sistemleri için hazırlanan uygulama akıllı telefonlarda ve tabletler kullanılabilecek.

    Yorumlar

banner13
banner14
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Karikatür
  • Gazze
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv